14 Haziran 2013 Cuma


Arsenal resmi siteden yaptığı açıklama ile Sir Chips Keswick'in kulübün yeni başkanı olarak görevlendirildiğini duyurdu.

Peter Hill-Wood'un sağlık sorunlarının ardından görevden ayrılmak istemesi sonucunda böyle bir karar alındı. Geçtiğimiz yıl kalp krizi geçiren Peter Hill-Wood, 1982 yılından bu yana Arsenal'in başkanı olarak görev yapmaktaydı.

Peter Hill-Wood, dedesi Sir Samuel ve babası Denis'in ardından Hill-Wood ailesi olarak 1927 yılından bu yana kulübün başında yer aldılar.

Peter Hill-Wood: "Hayatımın büyük bir parçası olan Arsenal'den ayrılma kararını vermek oldukça zordu. Bununla birlikte doğru zamanda görevi bıraktığımı düşünüyorum. Kulübün başlıca hissedarlarından Stan Kroenke'ye birlikte saygılı ve onurlu bir şekilde yaptığımız çalışmalar için teşekkür etmek istiyorum. Sir Chips Keswick'in kulübü geleceğe taşıma konusunda doğru isim olduğunu düşünüyorum."

Peter Hill-Wood, 1962 yılında babasının kulübün başkanlığına getirilmesinin ardından yönetime dahil oldu. O günden bu yana ise aralarında Highbury'den Emirates'e taşınmak da olmak üzere birçok önemli kulüp kararlarının merkezinde yer aldı.

Stan Kroenke: "Peter Hill-Wood kulüp için unutulmaz bir büyük haline gelmiştir. 51 yıldır Arsenal yönetimine yer alırken bu süre içerisinde kulübün başarılarında birincil rollerden birini oynamıştır. Kendisini çok özleyeceğiz ama kulübe kattıklarıyla sürekli olarak hatırlanacaktır."

Hayatı boyunca Arsenal taraftarı olan Sir Chips Keswick, 2005 yılından bu yana Arsenal yönetiminde yer alıyor. Kendisi Hambros Bank'ın en başkanı iken şu anda Bank of England'da yöneticiliğini yapmaktadır. Sir Chips Keswick başkanlık sıfatıyla kulübü sportif ve finansal olarak kulübün CEO'su Ivan Gazidis ile birlikte yönetecek.

Stan Kroenke: "Sir Chips Keswick'in başkanlık teklifini kabul etmesinden dolayı çok memnunum. İş dünyasında başarılı bir geçmişi ve saygınlığı bulunuyor. Hem yerel hem de uluslararası alanda hedeflediğimiz sportif başarılarda hırsı ile bize önemli katkı sağlayacağına inanıyorum."

Sir Chips Keswick: "Öncelikle, Peter Hill-Wood'un yeniden sağlığına tam anlamıyla kavuşmasını ve bizimle birlikte olmasını istiyorum. Hill-Wood ailesi yıllarca Arsenal'e olağanüstü katkılarda bulundular. Kulübün yaşadığı başarıların merkezinde yer aldılar."

"Arsenal kulübünün başkanı olarak görevlendirilmekten büyük onur duyuyorum. Dünyada milyonlarca insan tarafından bilinen ve sevilen bir kulüplerden biridir Arsenal. Kulübün gelecekteki başarılarında pay sahibi olmak için sabırsızlık duyuyorum."

0 yorum:

Yorum Gönder